Studijski monitori neizostavan su dio svakog snimateljskog i produkcijskog studija. Za razliku od običnih zvučnika, koji su dizajnirani tako da zvuče što bolje, studijski monitori osmišljeni su kako bi pružili što precizniju i vjerniju reprodukciju ulaznog signala. Ne bi smjeli istaknuti, prigušiti niti obojiti bilo koje frekvencije, iako to nije uvijek moguće postići. Važno je da pomažu ljudskom uhu u otkrivanju suptilnih nijansi zvuka i glazbe, olakšavajući analizu pojedinih elemenata u miksu. Zahvaljujući svojim akustičkim svojstvima i detaljnoj reprodukciji, studijski monitori popularni su i među običnim korisnicima izvan snimateljskih studija.
Studijski monitori se dijele na pasivne , koji zahtijevaju vanjsko pojačalo, i popularne aktivne monitore. Dalje se klasificiraju kao jednopojasni , najpopularniji dvopojasni ili tropojasni , ovisno o broju i raspodjeli frekvencijskih pojaseva. Za potpuni prikaz niskih frekvencija dostupni su i studijski subwooferi .
Pri postavljanju studijskih monitora potrebno je optimizirati njihovu visinu pomoću stalaka , kako bi bili u visini glave i ušiju, što osigurava precizniji rad sa zvukom. Istovremeno je važno monitore izolirati od vibracija površine na kojoj stoje pomoću stalaka . Ako je potrebno prebacivati se između više parova studijskih monitora za usporedbu različitih zvučnih karakteristika, selektori i kontroleri značajno će pojednostaviti radni proces, čak i u složenijim studijskim postavkama.
Odaberi iz široke ponude studijskih monitora i dodataka te stvori savršeno zvučno okruženje prema svojim željama.