Odaberi državu za dostavu paketa

Gibson SG Standard Translucent Teal Električna gitara

4,75

Kod proizvoda: 1122100 (SGS00TLCH1)

Gibson SG Standard Translucent Teal Električna gitara

4,75

Kod proizvoda: 1122100 (SGS00TLCH1)

1.669 €
Samo po narudžbi
Rok isporuke ćemo potvrditi nakon narudžbe kod dobavljača.
Na osnovu narudžbe ćemo pokušati naručiti proizvod. Kontaktirati ćemo te u vezi roka dostave. Ako ne želiš čekati, pogledaj alternaivni proizvodi (2).
Električna gitara Gibson SG Standard Translucent Teal Električna gitara

Gibson SG Standard Translucent Teal Električna gitara

1.669 €
Gibson SG Standard potresa klasični izgled i značajke povezane s modelima SG™ iz kasnih 60-ih koje mnogi traže. Sada predstavljen kao dio serije prilagođenih boja, dodaje uzbudljive nove opcije boja za oživljavanje bilo koje pozornice ili kolekcije gitara. Sadrži vrat od mahagonija zaobljenog profila, prstiju od palisanderovog drveta, dugi zglob...
  • Tijelo: Mahogany
  • Gornja ploča: Nije
  • Vrat: Mahogany
  • Prstohvat: Indian Rosewood
  • Pickup bridge pozicija: 490T
  • Pickup neck pozicija: 490R

Gibson SG Standard Translucent Teal Električna gitara

Ovaj tekst je automatski prijevod sa softvera:

Gibson SG Standard potresa klasični izgled i značajke povezane s modelima SG™ iz kasnih 60-ih koje mnogi traže. Sada predstavljen kao dio serije prilagođenih boja, dodaje uzbudljive nove opcije boja za oživljavanje bilo koje pozornice ili kolekcije gitara. Sadrži vrat od mahagonija zaobljenog profila, prstiju od palisanderovog drveta, dugi zglob na 19. priječnici i tijelo od čvrstog mahagonija koje predstavlja okosnicu za pjevanje. Pikapovi 490R i 490T Alnico 2 daju snagu za vožnju. Crni, 5-slojni, full face pickguard izdvaja ovaj SG Standard od ostalih... uistinu svestrani klasik. Uključena je i mekana torbica.

Tijelo

Tijelo: Mahogany

Mahagonij je gusto drvo koje proizvodi topao, pun ton s bogatim basom i snažnim srednjim tonom. Poznat je po svom izvrsnom održavanju i rezonanciji, što mu daje dubok i okrugao zvuk.

Vrat

Vrat: Mahogany

Gitara ima vrat od mahagonija za izvrsnu snagu i stabilnost. Mahagonij je poznat po svojoj velikoj rezonanciji, pridonoseći toplom, bogatom tonu s prepoznatljivim srednjim rasponom.

Prstohvat

Prstohvat: Indian Rosewood

Indijsko ružino drvo je popularno drvo za daske za prste, poznato po svojoj tvrdoći i bogatom tamnom tonu. Nudi topao, uravnotežen ton s izvrsnim odzivom i postojanošću. Fingerboard od indijskog ružinog drveta cijenjen je zbog svoje glatkoće i osjećaja, a istovremeno nudi izdržljivost i dugovječnost. Popularan je zbog svog bogatog zvuka i estetskog izgleda.

Konfiguracija pickupa

Konfiguracija pickupa: HH

Konfiguracija humbucker-humbucker znači da je gitara opremljena s dva humbucker pickupa. Nudi snažan, pun zvuk s visokom izlaznom snagom i niskim šumom, idealan za rock i metal.

Namjena

Tip

SG

Veličina

Veličina

Full Size

Opcije

Broj žica

6

Dugme za upravljanje

Black Top Hats/Silver Reflector

Prekidač (Switch)

3 Way, Pickups

Mašinice

Vintage Deluxe

Svojstva

Preferirana ruka

Desna ruka

Boja

Zelena

Konfiguracija pickupa

HH

Broj pragova

22

Serija

SG Standard

Profil vrata

Slim Taper

Pickupi (magneti)

Pasivno

Pickup bridge pozicija

490T

Pickup neck pozicija

490R

Elektronika

Passive

Most/tremolo

ABR-1 Tune-O-Matic

Umetci prstohvata

Acrylic Trapezoids

Debljina

010" / 046"

Gornje kobila

Graph Tech

Pickguard

5-ply Black

Štipaljka za remen

Standard

Boja prema proizvođaču

Translucent Teal

Materijal

Tijelo

Mahogany

Gornja ploča

Nije

Vrat

Mahogany

Prstohvat

Indian Rosewood

Konstrukcija

Set Neck

Hardver

Nikal

Šipka (Truss rod)

Single Action

Pakiranje

Paket sadrži

Deluxe Gig Bag

Napajanje

Radi na baterije

Nije

Oprema

Torba/kofer uključen

Kofer

Žice

Gibson

Dimenzije i težina

Dužina skale (mm)

628,65

Radius prstohvat

12"

Dimenzije pragova

Medium Jumbo

Širina gornje kobile (mm)

43,05

Zemlja

Zemlja podrijetla

SAD

4,75 / 5

Na temelju broja ocjena: 4

5 3
4 1
3 0
2 0
1 0

Sve ocjene dolaze od provjerenih kupaca koji su proizvod kupili od nas u prošlosti.

D

Diaconu R.

ro Zastava

Rumunija

10.02.2025

H

Hamit G.

de Zastava

Njemačka

18.01.2025

Ist schon im Vergleich zu anderen Herstellern eine ganz andere Nummer. Nach dem Stimmen ist man schon nach ein Paar Minuten eins mit der Gitarre und es macht einfach nur Spaß.

To je sasvim druga priča u odnosu na druge proizvođače. Nakon ugađanja postajete jedno s gitarom nakon samo nekoliko minuta i jednostavno je zabavno.

Automatski prijevod

Ova ocjena se ne može prevesti.
K

Kupac

hu Zastava

Mađarska

10.09.2024

Rendelést követő 48 órán belül kézhez vettem, biztonságos csomagolásban, sérülésmentesen. A gitár festése nagyon szép, bár ennél a típusnál gitáronként változó, volt a kezemben ugyanez a model, aminek a színe kicsit világosabb volt. Roppant kényelmes ülve játszva, jól hozzáférhetők a fenti regiszterek. A fogólap kicsit ki volt száradva, de ez könnyen orvosolható. Súlyra könnyű, nyakban is kényelmes, enyhén fejnehéz, amin egy 7 centiméter széles heveder segít. A hangszedők kellemesek, leginkább rockra alkalmasak. Két dolog miatt nem adok maximális értékelést rá. Az egyik, hogy a nyak és a test színe egy tónussal eltér: a test sötétebb zöld, mint a nyak, ez az illesztésnél jól látszik. A másik, hogy a gitár bundja alacsonyak (1,1 mm oktávnál), hiába hívják medium jumbo bundoknak, véleményem szerint ezek nem azok. Az ujjbegy vége a két vékony húron nyújtáskor a fogólapot dörzsölik. Sajnos a Gibson pár éve ezeket a bundokat használja, amik az agresszív plekkelés miatt bizony meglehetősen alacsonyak tudnak lenni. Ennél a konkrét darabnál ez még pont határeset, de az összes gitárom (7) közül ennek a legalacsonyabbak a bundjai. Összességében egy remek gitár, nagyon kényelmes, amióta megjött, csak ez van a kezemben.

Dobio sam ga unutar 48 sati od narudžbe, u sigurnom pakiranju, neoštećenog. Boja na gitari je jako lijepa, iako varira od gitare do gitare kod ovog tipa, imao sam isti model u rukama, čija je boja bila malo svjetlija. Vrlo je ugodno svirati sjedeći, a gornji registri su lako dostupni. Fingerboard je bio malo suh, ali to se lako može popraviti. Lagane je težine, udoban za vrat, a malo težak za glavu, čemu pomaže i remen širine 7 centimetara. Pikapi su ugodni, uglavnom pogodni za rock. Ne dajem mu maksimalnu ocjenu iz dva razloga. Jedna je da se boja vrata i tijela razlikuje za jedan ton: tijelo je tamnije zeleno od vrata, što se jasno vidi prilikom sparivanja. Druga stvar je što su pragovi gitare niski (1,1 mm po oktavi), iako se zovu srednji jumbo pragovi, po meni nisu. Kraj vrha prsta trlja prstohvat kada se rasteže preko dvije tanke žice. Nažalost, Gibson koristi ove pragove već nekoliko godina, a oni mogu biti prilično niski zbog agresivnog frettinga. Ovo posebno djelo je granični slučaj, ali od svih mojih gitara (7), ova ima najniže pragove. Sve u svemu odlična gitara, jako udobna, jedina koju imam u rukama otkad je stigla.

Automatski prijevod

Ova ocjena se ne može prevesti.
V

Ville P.

fi Zastava

Finska

02.09.2024

Dokumenti

Informacije o proizvođaču
Proizvođač:
Gibson Europe B.V.
Smallepad 15, 3811 MG, Amersfoort , Nizozemska
Sigurnosne upute

Za odgovarajuće sigurnosne upute za proizvod pogledaj upute za uporabu